Определите в каждом из них видо-временную форму и залог глагола-сказуемого. Перевидите на русский язык. 1. Must money has been sent on advertising campaign 2. Next year everybody in the company will be given a pay-rise 3. They ...

Определите в каждом из них видо-временную форму и залог глагола-сказуемого. Перевидите на русский язык. 1. Must money has been sent on advertising campaign 2. Next year everybody in the company will be given a pay-rise 3. They are then summarized in a day books 4. The price problem was settled yesterday
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. has been sent - pres perf pass 2. will be given - fut simp pass 3. are summarized - pres simp pass 4. was settled - past simp pass 1. Должные деньги направлены на рекламную кампанию. 2. В следующем году всем в компании будет повышена зарплата. 3. Затем они суммируются в журнале. 4. Проблема цены была улажена вчера.