Оставь слова в правильном порядке и запиши их 1 can Cats jump run and 2 got He s pet chimp a 3 long got Sn

Оставь слова в правильном порядке и запиши их 1 can Cats jump run and 2 got He s pet chimp a 3 long got Sne s chort and tail feet a 4 is cute Anna and clever 5 birds Can fly sing and 6 a This green is parrot
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) Can Cats jump and run ? 2) He has got a pet - chimp 3) She has got a tail, chort and long feet 4) Anna is cute and clever 5) Can birds fly and sing ? 6) This is a green parrot