Ответь не вопросы 5 класс 1)how many holidays you have and when 2) what you like to do when you are on holiday 3) where you go on holiday

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)I have got 4 holidays-in winter, in spring, in summer and in autumn. 2)I like walking with my friend and watching TV. 3) Sometimes I go to my granny with my parents.