Ответить на вопросы:ЗАДАНИЕ ТАКОЕ :ТЫ НЕ ПРИШЁЛ В ШКОЛУ И К ТЕБЕ ПРИШЛА УЧИТЕЛЬНИЦА,ОТВЕТЬ НА ЕЁ ВОПРОСЫ- WHEN ARE YOU IN BED? WHO COMES TO SEE YOU WHEN YOU ARE ILL? IS YOUR DOCTOR A KIND WOMEN-MAN? DO YOU ALWAYS DO WHAT YOUR D...

Ответить на вопросы:ЗАДАНИЕ ТАКОЕ :ТЫ НЕ ПРИШЁЛ В ШКОЛУ И К ТЕБЕ ПРИШЛА УЧИТЕЛЬНИЦА,ОТВЕТЬ НА ЕЁ ВОПРОСЫ- WHEN ARE YOU IN BED? WHO COMES TO SEE YOU WHEN YOU ARE ILL? IS YOUR DOCTOR A KIND WOMEN-MAN? DO YOU ALWAYS DO WHAT YOUR DOCTOR SAYS? WHAT DO YOU DO WHEN YOU ARE ILL?
Гость
ты в кровати? да твой доктор женщина или мужчина?
Гость
1. Не понимаю 2. My friends sometimes come to see me when I'm ill. 3. My doctor is a kind woman. 4. Yes, I always do what my doctor says. 5. I sleep a lot when I'm ill. When I feel better, I can do my homework.