Ответьте на вопросы! 1.What does your father radioor TV/ 2 What your granny s favorite radio? 3 What radio programme does your

Ответьте на вопросы! 1.What does your father radioor TV/ 2 What your granny s favorite radio? 3 What radio programme does yourbrother like?Why?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My father likes TV. My granny's favorite radio station is RetroFM. My brother likes radio programmes with anecdotes, because he finds them funny.