Ответьте на вопросы , употребляя слова, данные в скобках, в притяжательном падеже 1) Whose impressions are these? (Mr.Sviridenko) 2) Whose letters are on the table ? (My colleague ) 3) Whose brother visited London? (His friend)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) These are Mr.Sviridenko's impressions. 2) My colleague's  letters are on the table.  3) His friend's brother visited London. или 1) Whose impressions are these? Mr.Sviridenko's. 2) Whose letters are on the table ? My colleague's.  3) Whose brother visited London? His friend's.