Ответьте пожалуста на английский. Раскройте скобки употребляя глаголы в требующей форме.If it(to snow),the children will play snowballs. If I (not know)English,I should not be able to enjoy Buron's poetry
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) Snows [полное предложение: If it snows, the children will play snowballs.
2) Didn't know [полное предложение: If I didn't know English, I should not be able to enjoy Buron's poetry.