Ответьте,пожалуйста,на 2 вопроса!Даю 40 баллов!Первый ответ отмечу лучшим! What forms of art you know? What is the most popular nowadays? (Какие вида искусства вы знаете?Какое наиболее популярно сегодня?)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)I know a lot of forms of art.For example I know such form of art as drawing.It is very interesting to draw pictures myself. 2)The most popular form f art today is dancing.All people who are eager to be healthy like dancing.It is always fun to dance with music.