П Р Е О Б Р А З У Й Т Е В К О С В Е Н Н У Ю Р Е Ч Ь, П О Ж А Л У Й С Т А

Гость
he said him to not tell a secret ... and asked if she may come in ...(he said) that he would get up at... asked what do i want to do mum said to me to not leave my keys