Падкрэслице у словах лтары, якия абазначаюць галосныя гуки.Галинка-варушынкиНа дрэвах шапацяць.У росах, як искрынки,На сонейку гараць.Выпишыце словы, у яких не супвдве колькасць литар и гукау.

Падкрэслице у словах лтары, якия абазначаюць галосныя гуки. Галинка-варушынки На дрэвах шапацяць. У росах, як искрынки, На сонейку гараць. Выпишыце словы, у яких не супвдве колькасць литар и гукау.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Галiнкi-варушынкi На дрэвах шапацяць. У росах, як iскрынкi, На сонейку гараць. Колькасць гукау i лiтар не супадае: шапацяць - 8 л., 7 г. (мяккi знак гука не абазначае) як - 2 л., 3 г. (лiтара я у пачатку слова абазначае 2 гукi - [й'] i [a]) гараць - 6 л., 5 г. (мяккi знак гука не абазначае)