Part 5. Translate into Russian. 1. We were invited to the party last Sunday. 2. Bread is eaten every day. 3. Nick will be met at the airport next Frid

Part 5. Translate into Russian. 1. We were invited to the party last Sunday. 2. Bread is eaten every day. 3. Nick will be met at the airport next Friday. 4. English is spoken all over the world. 5. This school was built five years ago.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.Мы были приглашены на вечеринку в прошлое Воскресенье. 2. Хлеб съедается каждый день. 3.Ник встретится в аэропорте в следующюю пятницу 4.Во всём мире разговаривают на английском языке. 5.Эта школа была построена 5 лет назад