Пассивный страдательный залог. 1.Many people learn foreign languages. 2. Somebody broke central heating 3.Thousands of people visit the Tretyakov Picture Gallery every day/

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Foreign languages are learnt/learned by many people. 2. Central heating were broken (by someone). 3. The Tretyakov Picture Gallery is visited by thousands of people every day.