Пажалуйста помагиде срочно.2. Образуйте отрицательную и вопросительную форму предложений. дам 100 балов

Пажалуйста помагиде срочно. 2. Образуйте отрицательную и вопросительную форму предложений. дам 100 балов
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I'm not will visit my parents very often, I'm not sad, he don't worked,i can't read, he's not a good pupil,he don't ran, we don't played, they don't live, he isn't happy,he don't goes,she don't will, he don't wants, you are not happy,they didn't play,we don't work, she is a not good girl,my sister don't will, i haven't dinner, i am not bad boy,my brother don't wathes,she don't likes,they are not funny, we didn't go. Это только отрицательная форма, но вот тебе помощь чтобы самому задать вопрос: Общий вопрос состоит из: вспомогательного глагола (do, и прошедш. форма did) + подлежащего + сказуемого. Пример: Do you have a pet?, Does she have a sister? Если в предложении есть модальные глаголы или глагол to be,то в вопросе они ставятся на первое место в качестве вспомогательного глагола. Пример: Is Paris the capital of France?, can you bring me my shirt?, May i call him?, must they go there?