Переделай по образцу his dog is black. - his dog isn`t black 1) Tom`s clock is big. - 2) Ann`s cockerel can swim. - 3) Jim has

Переделай по образцу his dog is black. - his dog isn`t black 1) Tom`s clock is big. - 2) Ann`s cockerel can swim. - 3) Jim hasgot a frog. - 4) His cat is grey. - 5) Hens have god clocks. -
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Tom's clock isn't big. Ann's cockerel can't swim. Jim hasn't got a frog. His cat isn't grey. Hens have not got clocks