Переделай предложения в вопросы + переведи (первое предложение-образец!) I finished schoo

Переделай предложения в вопросы + переведи (первое предложение-образец!) I finished school last year. Did you finish school last year? Yes, I did . No, I didn't. 1) He got a letter yesterday. ..... Yes,..... No,..... 2) They go to school on Saturday. ..... Yes,...... No,.......
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) He got a letter yesterday. Он получил письмо вчера. Did he get a letter yesterday? Yes, he did. No, he didn't. 2) They go to school on Satrday. Они ходят в школу в субботу. Do they go to school on Satrday? Yes, they do. No, they don't.