Переделать на вопрос и ответить на него your grandparents danced yesterdayyou made a kite yesterdayyour mother painted the ceiling yesterdayyour father cooked a cake yesterdayyour brother gave you a kitten yesterday

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
did your grandparents dance yesterday? yes they did. did you make a kite yesterday? yes I did. did your  mother paint the ceiling yesterday? yes she did. did your father cook a cake yesterday? yes he did, did your brother give you a kitten yesterday? yes he did.