Переделать предложения помогите .Образец: Bill has got a hig- Bill| s pig is pink./// 1)Ann has got a cat./////2)

Переделать предложения помогите .Образец: Bill has got a hig- Bill| s pig is pink./// 1)Ann has got a cat./////2)Sam has got a rabbit.////3) Tim has got a bag.///4) Pam has got a hat ./////5) Jim has got a stick.///
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.Ann's cat is white 2.Sam's rabbit is small 3.Tim's bag is big 4.Pam's hat is red 5.Jim's stick is long