Переделать утвердительные предложения в отрицательные и вопросительные. 1. She goes to work every day. 2. The concert begins at 5 p.m. 3. I hear some noise in the kitchen.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Does she go to work every day. she doesnt go to work every day.does the concert begin at 5pm.The concert doesnt begin at 5pm. Do i hear some noise in the kitchen . I dont hear some noise in the kitchen
Гость
1.(вопрос.)Does she go to work every day? (-)She doesn't go to work every day. 2.(вопрос.)Does the concert begin at 5 p.m? (-)The concert doesn't begin at 5 p.m. 3.(вопрос.)Do l hear some noise in the kitchen? (-).I don't hear some noise in the kitchen.