Переделай предложения в активном залоге в пассивный. My parents allow me to gat a Saturday job. 2.Ann will send her son to Oxford next year. 3.They arranged a picnic last month.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1To get a Saturday job is allowed me by my parents. 2Ann's son will be sent to Oxford next month by her. 3A picnic was arranged last summer by them.