Ответ(ы) на вопрос:
Програмовий зміст: продовжувати знайомити дітей з творами В.О.Сухомлинського гуманістичної спрямованості, уважно слухати текст, оцінювати вчинки героїв, визначаючи їх позитивні риси (турботливий, добрий, лагідний, подільчивий.) Розширити знання дітей про зимові явища природи. Закріпити знання про спосіб живлення дятла, білки. Сприяти розвитку зв’язного мовлення. Стимулювати вживання повних речень, узгоджуючи слова в роді, числі, відмінку. Розвивати увагу, пам'ять, мислення, відчуття краси художнього слова. Виховувати посидючість, витриманість, ввічливість, доброзичливість, бажання допомагати птахам в зимовий період. Словник: активізувати словник дітей словами: дзьоб, ялинкова, вилущується, радіє. Матеріал: твір В.О.Сухомлинського «Як білочка дятла врятувала», картонажний театр, магнітофонний запис звуків лісу. Хід заняття. Вихователь: - Привітайтеся діти з нашими гостями! Діти: - Доброго ранку! Вихователь: - Сідайте на стільчики рівненько та слухайте уваж ненько! (Діти сідають на стільці.) Вихователь: - Сьогодні ми казку сюди запросили, Щоб бачити казку і слухать гуртом, Щоб добрі звірята хорошому вчили, А ми виростали, дружили разом. Вихователь: - Тож до Вашої уваги казка Василя Сухомлинського «Як білочка дятла врятувала.» (Звучить музика) Вихователь: - Серед зими потепліло. Вихователь: - Діти, то як же білочка врятувала дятла? -Чому дятел сам не міг знайти собі їжу? -Що їдять дятли? (комах, черв'яків, жуків, насіння шишок.) -Що їдять білки? (горіхи, насіння шишок, гриби) -Що могло статися з дятлом, якби йому не допомогла білочка? -Чи добре вона поступила? -Як її можна назвати? (добра, лагідна, турботлива, хороша, подільчива). -Хто з білочкою разом радів? (білченята, сонечко.) -Як ми можемо допомагати птахам взимку? -Зараз ми з Вами підемо на прогулянку і понесемо у годівничку їжу для птахів, а нашим гостям скажемо дружно: "До побачення!" (діти прощаються, виходять). Як білочка дятла врятувала. Серед зими потепліло, пішов дощ, а потім знову замерзло. Вкрилися льодом дерева., зледеніли шишки на ялинках. Немає чого їсти дятлові: стукає об лід, а до кори не достукається. Б’є дзьобом шишку, а зернятка не вилущуються. Сів дятел на ялині й плаче. Падають гарячі сльози на сніг, замерзають. Дивиться білка з дупла – дятел плаче. Стриб, стриб, прибігла до дятла. - Чого це ти, дятле, плачеш? - Немає чого їсти, білочко. Жаль стало білочці дятла. Винесла вона з дупла велику ялинкову шишку. Поклала між стовбуром і гілкою, Сів дятел біля шишки та й ну довбати її дзьобом. А білочка сидить біля дупла й радіє. І білченята в дуплі радіють. І сонечко в небі радіє. Творчий проект старшої групи «Народження вистави». Мета: реалізувати прагнення дітей до творчого самовираження засобами театральної діяльності; сформувати елементарне уявлення про технологічний процес створення вистави, зміст кожної технологічної операції; розвивати творчі здібності, зв’язне мовлення, уяву, фантазію, пізнавальну активність; виховувати взаєморозуміння, взаємоповагу, взаємодопомогу в процесі спільної роботи, вміння узгоджувати свої дії задля досягнення бажаного результату. Об’єкт: театральна вистава. Учасники: діти старшої спецгрупи. Термін проведення: з 6 до 23 лютого. ЗМІСТ ПРОЕКТУ. І. Підготовчий етап. 1. Спостереження за дітьми під час ігор-драматизацій, інсценівок. 2. Бесіда-інтерв'ю «Що я знаю про театр.» Мета: уточнити уявлення дітей про театр, його працівників, процес створення вистави, життя на сцені та за лаштунками. 3. Завдання. • Дібрати казку для вистави; • Знайти пояснення слів: сценарій, сценарист, декорації, декоратор, афіша, художнік-оформлювач, режисер, репетиція, дійова особа, антракт, лаштунки, дебют, прем’єра; •
Не нашли ответ?
Похожие вопросы