Перекласти на англійську 1. Зараз люди з Великої британії не можуть жити без подорожей 2. Де ви купили цю газету?- Я купив її у супермаркеті 3.Ви повинні прибути до аеропорту вчасно
Перекласти на англійську
1. Зараз люди з Великої британії не можуть жити без подорожей
2. Де ви купили цю газету?- Я купив її у супермаркеті
3.Ви повинні прибути до аеропорту вчасно
Гость
Nowadays people from Great Britain can't live without travelling.
2Where have you bought this newspaper?-I've bought it in the supermarket.
3You must(should) arrive at the airport on time.
Гость
1. People in Great Britain can`t live without travelling2. Where did you buy this newspaper - I bought it in a supermarket.3. You must arrive at the airport at 1 o`clock at night.