Переписать предложения. Использование должен / должна вместо слова must. 1. helen must visit her aunt every week and help her about the house. 2. must Bill wash his car every day? 3.must you go to school on Saturdays? 4.Jack mu...

Переписать предложения. Использование должен / должна вместо слова must. 1. helen must visit her aunt every week and help her about the house. 2. must Bill wash his car every day? 3.must you go to school on Saturdays? 4.Jack must do a lot of hard work? 5.must Don and Fred use computers at work? 6.must Kate teach her little sister to read and write? 7.Sally must take the dog for a walk every morning.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
helen has to visit her.... Has Bill .... Have you... Has Jack....