Перепиши предложения в прошедшем времени, добавляя сигналы времени по своему усмотрению. Образец: Nina has a computer. - She had a computer last ye...

Перепиши предложения в прошедшем времени, добавляя сигналы времени по своему усмотрению. Образец: Nina has a computer. - She had a computer last ye...Перепиши предложения в прошедшем времени, добавляя сигналы времени по своему усмотрению. Образец: Nina has a computer. - She had a computer last year too. 2. Pasha goes to bed at 10 o`clock. 3. Inna rides a bike every summer. 4. Lera is at home today. 5. Vasya runs in the park in the morning....
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Pasha went to bed at 12 o'clock every summer. Inna didn't ride a bike last summer. Lera was at home yesterday too. Vasya didn't run in the park in the last morning. I was saw my friends yesterday too. Это предлодения в Past simple! ( в простом прошедшем времени )