Перепишите предложения. задайте к каждому предложению по 4 типа вопросов (общий, альтернативный, специальный, разделительный) 1. Irina entered the Moscow State University last year. 2. It is usually very warm in July in Siberia

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Did Irina enter the Moscow State University last year? Did Irina enter the Moscow State University or the St. Petesburg State University last year? Where did Irina enter last year? Irina enter the Moscow State University last year, didn't she? Is it usually very warm in July in Siberia? Is it usually very warm or cold in July in Siberia? When is it usually very warm in Siberia? It is usually very warm in July in Siberia, isn't it?