Перестройте предложения так, как показано в образце в пассивный залог: Andy's gardener is tidying up his garden. Andy is having his garden tidied up. Это образец. Вот сами предложения: 1) Meg's friend has painted her nails. 2) ...

Перестройте предложения так, как показано в образце в пассивный залог: Andy's gardener is tidying up his garden. Andy is having his garden tidied up. Это образец. Вот сами предложения: 1) Meg's friend has painted her nails. 2) The mechanic is going to fix John's car tomorrow.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) Meg has had her nails painted. 2) John is going to have his car fixed tomorrow.