Переведи на английский язык: 1.Самое красивое платье. 2.самый большой зонт. 3.самые длинные брюки. 4.самая маленькая футболка. 5.самый хороший костюм. 6.самые грязные кроссовки. 7.самый толстый свитер.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.The most beautiful dress. 2.the largest umbrella. 3.the long pants. 4.the smallest t-shirt. 5.the good suit. 6.the dirtiest sneakers. 7.the thick sweater.
Гость
1. The most beautiful dress. 2. The biggest umbrella 3. The longest trousers 4. The smallest t-shirt 5. The best suit 6. The dirtiest sneakers 7. The warmest sweater