Переведите! 1) Тома сложно переубедить как и его брата 2) Она сказала , что если муж починит машину , то за покупками поедет он . 3) Она сказала , что мы заставим его беспокоиться , если опоздаем

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
2)She said that if her husband can fix the car , in fact he would go
Гость
1) Tom is difficult to convince as his brother 2) She said that if her husband fix the car, then he will go for shopping. 3) It is said that we make him worry if late.