Переведите 1) Я шел в школу, когда зазвонил телефон. 2) Я не понял этот вопрос. 3) Я посетил Эрмитаж три раза. 4) Я посетил Эрмитаж в прошлом году. 5) Вы когда-нибудь делали это?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I was going to school when phone rang I didn't understand this question I have visited the Hermitage three times I visited the Hermitage last year Have you ever done it?
Гость
1) I was going to schools, when a mobile phone rang.  2) I did not understand this question  3) I have visited Hermitage for three times 4) I visited the Hermitage last year. 5) Have you ever done this?