Переведите 1)...you ever (to see) the eruption of volcono?2)l...not( to eat) yet.3) he not (to eat) yesterday.4)...you(to play) the piano today? 5)...you(to play) the piano yesterday?6)what... You ( to prepare) for today? 7) lo...

Переведите 1)...you ever (to see) the eruption of volcono?2)l...not( to eat) yet.3) he not (to eat) yesterday.4)...you(to play) the piano today? 5)...you(to play) the piano yesterday?6)what... You ( to prepare) for today? 7) look at this bird house!mike( to make) it himself.8) where...you(to pat) my pen?9)...you( to see) mary today?10)when...you(to see) mary?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Вы когда-нибудь (чтобы увидеть) извержение volcono? 2) л ... нет (есть) ещё.3) он не (есть) вчерашний.4) ... ты (играл) на пианино сегодня