Переведите эти предложения в косвенную речь на англиском языке: 1.sam says:we live in moscow 2.sam says:i am busy 3.mother says:dont be late ! 4.mother says:come back at 5 granny 5.sam says:i dont want

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 Sam says that they live in Moscow 2 he says he is busy 3 she says not to be late 4 she asks granny to come back at 5 5 he says he doesn t want