Переведите и образуйте прямую и косвенную речь 1.Вчера она купила билеты в театр 2.Алла продает свою машину в Октябре 3. Sasha только что разбил вазу

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.She bought tickets to the theatre yesterday. Alison said :"I bought the tickets to the theatre yesterday. Alison said that she had bought the tickets to the theatre the previous day . 2.Alla will sell her car in October. Alla said :"I will sell my car in October ". Alla said that she would sell her car in October . 3.Sasha has already broken a vase . Sasha said :" I have already broken a vase ". Sasha said that he had already broken a vase .