Переведите и ответьте на вопросы. 1.what is the russian for 'hobby' ? 2.what is the russian for 'puzzle' ? 3.what do

Переведите и ответьте на вопросы. 1.what is the russian for 'hobby' ? 2.what is the russian for 'puzzle' ? 3.what does the world 'saw' mean in russian? Can you explain n russian why a 'jigsaw puzzle' is called so in english? 4.what do we call a 'jigsaw puzzle' (picture 2) in russian? на первой картинке нарисована ножовка под ней написано saw,а на второй нарисован пазл под ним написано jigsaw puzzle