Переведите на англ : Заяц спросил у черепаxи не xочет ли она посоревноваться кто быстрее. Черепаxа согласилась . Во время соревнования заяц не далеко от финиша решил поспать подумав " я успею выспаться , а когда проснусь , чер...

Переведите на англ : Заяц спросил у черепаxи не xочет ли она посоревноваться кто быстрее. Черепаxа согласилась . Во время соревнования заяц не далеко от финиша решил поспать подумав " я успею выспаться , а когда проснусь , черепаxа еще не доползет до финиша. Когда он уснул , черепаxа доползла до финиша . Черепаxа стала победителем.БЕЗ ПЕРЕВОДЧИКА
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
rabbit ask to turtoise dont want she goes how are quickly. Turtoise dont it . to time the tournir rabbit ... on finishmwant sleep think i ... sleeped and when i get up turtoise yet not going to finish .When he sleep goed to finish. turtoise win.
Гость
The hare asked the turtle if she wants to compete who is faster. The turtle agreed . During the race the hare is not far from the finish line decided to sleep thinking " I will have time to sleep and when you Wake up , the tortoise still does not crawl to the finish line. When he fell asleep , the tortoise crawled to the finish line . The turtle was the winner.