Переведите на английский пожалуйста!!! Ветеринар помогает животным. Он лечит их от разных болезней. Ветеринар это очень нужная профессия.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Veterinarian helps animals. He treats them from various diseases. The vet is very necessary profession.
Гость
The vet helps animals. He treats them from various diseases. A veterinarian is a very useful profession .