Переведите на английский: твоя кошка обычно играет с мячом?; вы-мои друзья; ты сейчас работаешь?;я не знаю эту девочку.;мой одноклассник играет в теннис;мои друзья не бывают здесь по понедельникам.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Does your cat usually play with a ball? You are my friends. Are you working now? I don't know this girl. My classmate plays tennis. My friends don't go there on mondays.
Гость
Does your cat usually play with the ball ?; you are my friends; Do you currently work? I do not know this girl. My classmate plays tennis, my friends are not here on Mondays.