Переведите на английский язык . 1. Не здоровайся 2.Не мой пол 3.Не вытирай пыль с книжек 4.Не отвечай на телефонные звонки 5. На помогай маме 6. Не делай домашнюю работу

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.Don't greet 2.Don't wash the floor 3.Don't dust books 4.Don't answer the phone calls 5.On help mother 6.Don't do homework
Гость
1. Do not greet  2. Do my floor 3. Do not dust the books 4. Do not answer the phone 5. helps mum 6. Do not do housework