Переведите на английский язык: 1.Она не знала.2.Ты знал.3.Он переводил статью.4.Ты читал английские книги ?5.Они не читали.6.У неё была квартира?7.Он с ней не говорил

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.She didn't know.2.Did you know.3.He translated the article.4.You read English books ?5.They have not read.6.She had a flat?7.He didn't talk to her
Гость
she didn't know. You knew He translated the article. Did you read English books? They didn't read. Did she have an apartment?He didn't talk to her