Переведите на английский язык пожалуйста моя мама не работала в школе, она делала домашнее задание в пятницу ? , наша кошка не гуляет на улице.
Ответ(ы) на вопрос:
my mom worked at the school, she did homework on Friday ? our cat is not walking on the street.
my mom did not work at the school, she was doing homework on Friday? Our cat does not walk in the street.