Переведите на русский. On Saturdays Mrs.Wilson got up early in the morning.She had a lot to do.She said Mr.Wilson,"It's time to get up! We've got visitors later today." After breakfast Mrs.Wilson said to Mr.Wilson,"Please go sh...

Переведите на русский. On Saturdays Mrs.Wilson got up early in the morning.She had a lot to do.She said Mr.Wilson,"It's time to get up! We've got visitors later today." After breakfast Mrs.Wilson said to Mr.Wilson,"Please go shopping.Buy bananas,apples,sweets and some ice-cream." Mr.Wilson bought a lot of bananas and sweets,red apples and some ice-cream.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
По субботам миссис Уилсон вставала рано утром. У нее было много, чего сделать. Она сказала  мистеру Уилсону, "Пора встать! У нас есть посетители позже сегодня". После завтрака г-жа Уилсон сказала г-ну Уилсону, "Пожалуйста, пойдите по магазинам. Купите бананы, яблоки, конфеты и некоторое мороженое".Мистер Уилсон купил много бананов и конфет, красных яблок и немного мороженого.