Переведите немного пожалуйста And if you restrict inclusion of specialist slang, then there are possibly three quarters of a million words in English. All of which is way beyond the 20 - 40,000 words that a fluent speaker would...

Переведите немного пожалуйста And if you restrict inclusion of specialist slang, then there are possibly three quarters of a million words in English. All of which is way beyond the 20 - 40,000 words that a fluent speaker would use, or the few thousand you could get by with in English. Basically, with 1.5 billion people speaking some version of the language, it's small wonder English is the fastest growing tongue in the world.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
І якщо ви обмежите включення фахівця жаргоні, тобто, можливо, три чверті мільйона слів англійською мовою. Все це знаходиться далеко за межами 20 - 40000 слів, які вільно оратор буде використовувати, або кілька тисяч ви могли б отримати з англійською мовою. В основному, з 1,5 мільярда людей, які говорять деяку версію мови, це дивно, англійська мова є найбільш швидкозростаючим мовою в світі