Переведите пожалуйста 1. He studied in Seville for a year. 2. He visited Roman sights and the cathedral in Seville. 3. Studying ab

Переведите пожалуйста 1. He studied in Seville for a year. 2. He visited Roman sights and the cathedral in Seville. 3. Studying abroad seemed difficult but interesting to him. 4. Timetablesin Spanish colleges were similar to timetables in the USA. 5. He learnt a lot about the country's culture frim books. 6. He missed his relatives. 7. He learnt to live on his own. 8. He had some problems with the boy he shared the room with. 9. Alex's experience was positive.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Учился в Севилье в течение года. 2. Он посетил римские достопримечательности и собор в Севилье. 3. Обучение за рубежом кажется трудным, ноему интересно. 4. Времена Таблица В испанских колониях были похожи на расписаниях в США. 5. Он узнал много нового о культуре страны из книг. 6. Он пропустил его родственников. 7. Он научился жить самостоятельно. 8. У него были некоторые проблемы с мальчиком он делил комнату. 9. Опыт Алекса был положительным.