Переведите пожалуйста Clare's mother: What city are you from, Katya? Katya: I'm from Lipetsk*. Here are some photos of my city. Clare's mother: Oh, it's a nice city. ... Where are you? Katya: My parents and my brother Sasha ar...

Переведите пожалуйста Clare's mother: What city are you from, Katya? Katya: I'm from Lipetsk*. Here are some photos of my city. Clare's mother: Oh, it's a nice city. ... Where are you? Katya: My parents and my brother Sasha are in our city park. We like walking there at weekends. Clare's mother: Whare form is your brother in? Katya: He's 15 and in form is your brother in? Last summer he was at Oxford*. Clare's mother: Really? Did he have an exchange trip, too? Katya: No, he studied English at a language school.
Гость
Мама Клэр: Из какого Вы города,Катя? Катя: Я из Липецка. Вот несколько фотографий моего города. Мама Клэр: Оу, это хороший город. Где Вы? (имеется ввиду на фото) Катя: Мои родители и мой брат Саша в парке нашего города. Нам нравится гулять там по выходным. Мама Клэр: В каком классе Ваш брат? Катя: Ему 15 и он в ... классе.(возможно здесь у вас опечатка.) Прошлым летом он был в Оксфорде. Мама Клэр: В самом деле? У него была поездка по обмену,так ? Катя: Нет, он изучал Английский в языковой школе.