Переведите пожалуйста --- I am liz.When we hear the world "hero" we think of brave people or wartime military leaders . But MY hero is my big brother. He is smart and helpful . If i have a bad day , he says everything is going ...

Переведите пожалуйста --- I am liz.When we hear the world "hero" we think of brave people or wartime military leaders . But MY hero is my big brother. He is smart and helpful . If i have a bad day , he says everything is going to be all right . My brother is the first to help me with my homework . when i had sore throat he tried to entertain me and treated me with honey , hot tea and lemon . He wants to be a doctor and his ambition is to invent a new medicine.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Я лиза.Когда мы слышим слово герой мы думаем о храбрых людях или о военном времени или о военных лидирах.Но мой герой это мой брат.Он умный и отзывчивый.Если у меня плохой день ,он успакаивает меня . Мой брат первым помогает мне с моим домашним заданием.Когда у меня болит горло ,он пытается лечить и заботиться обо мне с медом,горячим чаем и лимоном.Он хочет быть доктором и его цель изобрести новое лекарство.