Переведите пожалуйста на английский: У нас конфликты бывают очень часто, в основном из за учебы. Мама всегда ругает из за не сделанной домашки. И тогда когда учитель звонят ей и жалуются на меня . Я всегда говорю что я ничем не...

Переведите пожалуйста на английский: У нас конфликты бывают очень часто, в основном из за учебы. Мама всегда ругает из за не сделанной домашки. И тогда когда учитель звонят ей и жалуются на меня . Я всегда говорю что я ничем не виноват и что это все учителя просто так ко мне придираться. Но мама начинает говорить что у меня всегда виноватым бывают учителя.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
We Conflicts happen very often, mainly because of the study. My mother always scolds because of homework not done. And then when the teacher called her and complain about me. I always say that I have nothing to blame and that it is all just so the teacher to me to find fault. But mom starts talking that I've always been a teacher are to blame.
Гость
I often argue with my mother because of my studies.Mom gets angry everytime because of undone homework. Sometimes my teachers call my mom to complain about my studies. I always tell her that I am innocent and thats all because of teacher's behavior. But mom thinks I always accuse teachers