Переведите, пожалуйста (не переводчиком) I know I've made mistakes between us.. and I know you don't trust me or want anything to do with me, But please understand that I am truly sorry for being the plague in your heart. I kno...

Переведите, пожалуйста (не переводчиком) I know I've made mistakes between us.. and I know you don't trust me or want anything to do with me, But please understand that I am truly sorry for being the plague in your heart. I know you'll never read this like everyone else.. but no matter what the circumstances.. I will always love you and be there if I can if you ever decide to give me a last chance. I'm so sorry I hurt you time and time again through my bad habits and webs of stories im my past I can't seem to let go of. One more chance to your heart is all I'm begging for Gillian.. I'm sorry for the year and I'm sorry for the last time.. I just don't want to lose you.. but I probably already did.. and for that I apologize to myself.. because I'll never hear it from you ever again. My life has been a battle and this EP is my story.. uncut.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Я знаю, что я совершил ошибку в наших отношениях... И я знаю, ты мне больше не довреяешь или хочешь сделать со мной что-то, но пойми, что я действительно раскаиваюсь в том, что сделал больно твоему сердцу. Я знаю, ты никогда не прочитаешь это, как что либо другое. Но обстоятельства ничего не значат. Я буду любить тебя вечно, если ты отважишься дать мне последний шанс. Я очень виноват, что оскорблял тебя снова и снова своими замашками и запутанными историями из прошлого, которые я не мог отпустить.Один шанс, я молю о нем твое сердце, Джиллиан. Я прошу простить меня за год и за последнее время.. Я просто не хочу потерять тебя... Я хочу, чтобы ты меня простила. Потому что я больше никогда этого от тебя не услышу. Моя жизнь была боем и эта история - моя история. Довольно