Переведите пожалуйста срочнооо на английский !! мой брат любит играть в песке, мой папа любит работать, мая подруга любит слушать музыку, Я люблю читать книги

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
my brother loves to play in the sand, my dad loves to work, may girlfriend likes to listen to music, I love to read
Гость
my brother likes to play in the sand, my father likes to work, my girlfreind likes to listen music and as for me, i like reading books