Переведите пожалуйста текст на русский язык. The Games were revived in 1896 to support understanding and friendship among nations.The first modern games were held in Athens, Greece. Young men and women come from all over the wo...

Переведите пожалуйста текст на русский язык. The Games were revived in 1896 to support understanding and friendship among nations.The first modern games were held in Athens, Greece. Young men and women come from all over the world to compete in various sports and represent their country . The live in an Olympic Village at the site of the games. The Olympic games are organized and governed by the International Olympic Committee (IOC). It sets the program of the games, chooses the city where the games are to de heid, and determines the standards of games. Each country has a National Olympic Committee.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Игры были возрождены в 1896 году для поддержки/жания взаимопонимания и дружбы между народами. Первые современные игры проводились в Афинах, Греция. Молодые мужчины и женщины приезжают со всего мира, чтобы соревноваться/состязаться в различных видах спорта и представлять свою страну. Они живут в Олимпийской Деревне на территории где проводятся игры/на территории игр. Олимпийские игры организуются и регулируются Международным олимпийским комитетом (МОК). Он задает/устанавливает/определяет программу игр, выбирает город, где игры будут проводиться, и определяет стандарты игр. В каждой стране есть Национальный олимпийский комитет.