Переведите предложение на русский язык. И поставьте к нему 4 вопроса различных типов. Our country is restricting trade in a number of ways from now on.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
С этого момента наша страна ограничивает торговлю несколькими способами. Is our country restricting trade from now on? What is our country restricting? Our country is restricting trade in a number of ways from now on, isn't it? Is our country restricting trade or immigration?