Переведите слова и выражения: 1-Bad news has wings 2-Best wishes for 3-Good for you! 4-Hope to hear from you soon 5-How are you getting on ? 6-How boring! 7-How wonderful! 8-Im glad to heart it 9-It was great to hear from you ...

Переведите слова и выражения: 1-Bad news has wings 2-Best wishes for 3-Good for you! 4-Hope to hear from you soon 5-How are you getting on ? 6-How boring! 7-How wonderful! 8-Im glad to heart it 9-It was great to hear from you 10-Look forward to hearing from you 11-Oh no! 12-Really?Tell me! 13-Thats good news ! 14-Thats great! 15-to get a cold 16-to get away 17-to get back 18-to get up 19-What a pity! 20-What a shame ! 21-Write soon! 22-to get over something
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1-плохие новости,имеют крылья(как бы плохие-распространяются быстро) 2-наилучших тебе пожеланий 3-лучшее для тебя 4-надеюсь услышать о тебе позже 6-как скучно! 7-как прекрасно! 8-я рада слышать это 9-была рада услышать о тебе 11-о нет! 12-реально?расскажи мне! 13-это хорошие новости! 14-это прекрасно! 15-чувствовать холод 16-уходить 17-уходить обратно 18-просыпаться 19-как жаль! 20-какой стыд! 21-напиши позже! 22-покончить с чем то