Переведите вредные советы на англиский язык. НЕ здоровайся. Не мой пол. Не помогай маме. Не отвечай на телефонные звонки. Не вытерай пыль с книжек. Не делай домашнюю работу.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Don't greet. Don't wash floor. Don't help mum. Don't answer phone calls. Not вытерай a dust from books. Don't do homework.
Гость
Do not greet.Do not wash the floor.Do not help  mother. Do not answer the phone. Do not wipe the dust off the books.Do not do homework.